magazin
Sorozatunk folytatódik a 2024-ben várható magyar filmekkel, premierekkel. Dokumentum- kísérleti- és tévéfilmeket várunk, és persze tévés produkciók,…
továbbhír
Szerencsésen befejeződött a napokban Marrákes környéken a Filmintézet támogatásával készülő Sirokkó című mozifilm forgatása. A 60-as években…
továbbhír
A magyar-marokkói koprodukcióban készülő Sirokkó is részt vesz a Szófiai Nemzetközi Filmfesztiválhoz tartozó 20. Sofia Meetings programjában, ahol …
továbbmagazin
Reisz Gábor minden kérdésünkre magyarázatot ad, Almási Tamás bemutatja a hatvanas évek Budapestjének császárát, Hajdu Szabolcs pedig trilógiájának…
továbbmagazin
Eheti streamajánlónkban felborul a családi béke: A lépcső című sorozatban holtan találják az anyát, a gyilkossági ügyben Colin Firth keveredik…
továbbmagazin
Marokkói-magyar koprodukcióban készül a Sirokkó egy saját múltja elől menekülő kalandorról. Az olasz főhős 60-as évek elején átszeli a Szaharát,…
továbbmagazin
Negyedik alkalommal rendezik meg az Uránia Ffilmnapokat, amely minden évben egy téma köré szervezi a magyar és nemzetközi filmválogatását. Idén a…
továbbhír
Rendhagyó Fényíró Filmklubban készül a BKF november 27-én. A Művész mozi nagytermének vendége Jancsó Miklós lesz. A rendező Skype-on válaszol majd a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié